Ziemassvētku koncerts “Dzird tik sirdi runājot”

  1. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā  „Tonika”  ieskandināja Ziemassvētkus sirds siltā koncertā „Dzird tik sirdi runājot”. Koncerta īpašais viesis  bija talantīgais dziedātājs Arturs Gruzdiņš, kā arī soprāns Zanda Mališeva.

Koncertā aicinājām ieklausīties savā sirds valodā – mūzikā un priekā, kas rodas no kopā būšanas svētkos. Laikā, kad mūsu ikdiena ir tik steidzīga, nozīmīgi ir apstāties un uzrunāt ikvienu, kam tas ir nepieciešams. Uzrunāt caur gaidīšanu un ilgām, atnākšanas prieku, gaismu un mīlestību, ko varam dot ikvienam sev līdzās

Inga Cimiņa stāsta: „Ziemassvētku laiks vienmēr ir ļoti īpašs mūsu korim, kad tiekamies ar profesionāliem mūziķiem un uzburam kopīgo atmosfēru un koncerta stāstu. Priecājamies jau otro reizi muzicēt kopā ar Arturu Gruzdiņu, jo viņa balss spēj uzrunāt, dziedot visdažādāko stilu un žanru mūziku. Ziemassvētki ir stāsts par piedzimšanu un mīlestību. Un ikdienā ikvienam tas saistās ar ģimeniskumu, arī ar bērnu patieso prieku. Arī mūsu radošās grupas vairāki dalībnieki ir kļuvuši par vecākiem, kas ienesis citu krāsu viņu dzīvē. Tāpēc vairākas dziesmas veltīsim gan sev, gan tiem, kas paliek mājās, lai mēs varam būt uz skatuves. Lai mums ikvienam izdodas runāt sirds valodā! ”

Koncertā skanēja visiem zināmas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, latviešu komponistu Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Ingus Ulmaņa, Jāņa Aišpura un citu mūzika, tāpat arī labi pazīstamas ārzemju komponistu dziesmas jaunās aranžijās korim un solistiem. Īpašs notikums bija, izskanot jaunajam Artura Gruzdiņa singlam „Laimīgs”.

Līdzās kamerkorim “Tonika” un dziedātājiem Arturam Gruzdiņam un Zandai Mališevai koncertos piedalījāss arī flautiste Egija Sproģe – Orehova, čelliste Elīza Sestule, kā arī instrumentālā grupa džeza pianista Māra Vitkus vadībābā.

Lai visiem skaists Ziemassvētku laiks un radošs, muzikāliem piedzīvojumiem bagāts 2020.gads!