TONIKA „Rīgas koru mēnesī”

Šī gada martā, aprīlī, maijā un pat jūnijā Rīgas pilsētā notiks Rīgas koru mēnesis 2009. Tā ietvaros 102 Rīgas kori sniegs 77 koncertus dažādos Rīgas Kultūras centros, koncertzālēs, muzejos un citās Rīgas Koru līgai draudzīgās vietās.
Iepriekšējos gados Rīgas Koru mēneša viens no galvenajiem uzdevumiem bija vērtēt koru māksliniecisko sagatavotību ceļā uz gaidāmajiem Dziesmu svētkiem. Šogad tā dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja izpausties radoši un sagatavot gan sev, gan klausītājiem vistīkamāko programmu un atskaņot to solo koncertā vai veidot koncertprogrammu kopā ar kādu sev draudzīgu kolektīvu. Nemainīgi, tāpat kā iepriekšējos gadus, koru sniegumu vērtēs žūrija.
Pamatojoties uz šo koncepciju, Rīgas koru mēneša 2009 norises nevarēja ietilpināt vienā kalendārajā mēnesī, tāpēc pasākuma 77 koncerti aptver trīs un pat četru mēnešu laika posmu, tā dodot iespēju visiem kora mūzikas draugiem un interesentiem apmeklēt visus koncertus.

Arī šogad Koncertorganizācija „Ave Sol”, Rīgas Koru līga un Dziesmu svētku virsdiriģenti Aira Birziņa, Agita Ikauniece, Imants Kokars, Gido Kokars, Sigvards Kļava, Ints Teterovskis, Romāns Vanags un Ivars Cinkuss, sadarbībā ar Rīgas domes Kultūras departamentu un Electra bike, aicina turpināt uzturēt viegli sportisku garu, nezaudēt humora izjūtu un aktīvai koncertu apmeklēšanai izmantot videi un kora mūzikai draudzīgu pārvietošanās rīku – velosipēdu.
Lai veicinātu aktīvu koncertu apmeklējumu nākotnē, Rīgas Koru līgas draugs un latviešu kora mūzikas cienītājs Electra bike čaklākajam Rīgas Koru mēneša 2009 koncertu apmeklētājam dāvinās vasarīgās noskaņās veidoto velosipēdu Gypsy.
TONIKAS koncerts koru mēneša ietvaros notika 16. aprīlī Svētā pestītāja (Anglikāņu) baznīcā. Koncertā skanēja Rietumeiropas komponistu garīgā mūzika sākot no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Koncertā skanēja viduslaiku mūzika, H.L.Haslera, J.S.Baha, V.A.Mocarta, F.Šūberta, J.Brāmsa, I.Ramiņa, R.Dubras un Ē.Ešenvalda mūzika. Koncertu tematiski vienoja Ojāra Vācieša, Klāva Elsberga, Jāņa Elsberga un Imanta Ziedoņa dzeja, kuru vizuāli papildināja vizuālā projekcija, kurā izmantotas Ilzes Raudiņas – Grīnvaldes gleznu reprodukcijas.
TONIKAS sniegumu atzinīgi novērtēja Ints Teterovskis, atzīstot veiksmīgo programmas izveidi, attīstību un kora muzikalitāti, norādot arī uz lietām, kas vēl pilnveidojamas.