Tonika Koru karos!

19. maijā noslēdzās šī pavasara koru skates, kurās savu gatavību Dziesmu un deju svētkiem rādīja Latvijas jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori. Bijām lepnas uzzinot, ka esam to 52 Latvijas labāko koru skaitā, kas piedalīsies Dziesmu svētku koru finālā jeb “Koru karos”. Sacensībai par labāko koru tituliem dažādās kategorijās Dziesmu un deju svētku nedēļā izvirzīti 24 jauktie, 7 vīru, 16 sieviešu un 5 senioru kori.

Sākām gatavošanās procesu. Konkursā sieviešu koriem obligātā dziesma bija latgaliešu tautas dziesma Ilonas Rupaines apdarē “Moseņ zeiļeit viesti nesa”. No sešām latviešu komponistu dziesmām izvēlējāmies Pētera Barisona dziesmu “Melodijas”, kas “Tonikas” repertuārā ilgus gadus bija nozīmīga, jo tā bija viena o mīļākajām kora dibinātāja un ilggadējā diriģenta Daumanta Kaktiņa dziesmām. Kā brīvās izvēles dziesmu izvēlējāmies Selgas Mences ” Ziemas saulgriežu dziesmu ” no cikla “Gadskārtu balsis”. Un tā vasaras vidū dziedājām un rotājāmies ar rakstainiem dūrainīšiem.

Koru karus vērtēja Mārtiņš Klišāns, Uģis Prauliņš, Andris Veismanis, Ēriks Ešenvalds (Latvija), Risto Josts (Risto Joost, Igaunija), Vaclovas Augustinas (Lietuva), Ksavjers Sarasola (Xabier Sarasola, Spānija), Gabors Holerungs (Gabor Hollerung, Ungārija), Stojans Kurets (Stojan Kuret, Slovēnija), Miks Uleoja (Mikk Üleoja, Igaunija), Denezs Sabo (Denes Szabo, Ungārija), Havjers Busto (Javier Busto, Spānija), Ralfs Aizenbaiss (Ralf Eisenbaiß, Vācija), Francs Hercogs (Franz Herzog, Austrija).

Esam gandarītas par sasniegto –  86,73 punkti! Divpadsmitais labākais rezultāts sieviešu koru kategorijā Latvijā!

Tiekamies estrādē!