„Rīgas Skolēnu pils” kamerkoris „TONIKA” ar koncertu atzīmēs 49 gadu jubileju

30. oktobrī plkst. 19.00 bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē (K. Barona iela 99) ar sirsnīgu koncertu „SIRDS ZIN” savu 49. pastāvēšanas gadu atzīmēs „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris „TONIKA”. Koncertā skanēs gan dziesmas, kas kora repertuārā ienākušas pavisam nesen, gan jau iemīļotas melodijas. Ieeja koncertā par ziedojumiem, ko koris izmantos jaunu tērpu iegādei.

Daļa no koncerta „SIRDS ZIN” repertuāra šogad izskanēja „Tonikas” vasaras nometnes noslēguma koncertā, taču iemīļotās melodijas un kustību soļi tiek veiksmīgi atkārtoti, lai priecētu skatītājos vēlreiz, šoreiz pavisam nozīmīgos svētkos – kora jubilejas koncertā. Koncerts notiks „Tonikas” mājās – bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils”. Mājā, kas kori vienmēr atbalsta un silda gan sirdis, gan prātus, izaugsmei, protams. Koncertu spilgtinās kora meiteņu kustību priekšnesumi, kuriem gatavoties palīdz Latvijas Kultūras koledžas horeogrāfijas studente Laura Cimiņa.

Tuvojoties kora nozīmīgajai 50 gadu jubilejai, kas ar vērienīgu koncertu tiks atzīmēta 2016. gada 30. oktobrī, koris uzsācis darbu pie jaunu koncerttērpu gatavošanas, tāpēc jubilejas koncerta „Sirds zin” skatītāji tiks aicināti pielikt arī savu roku, biļetes vietā izdarot ziedojumu, lai kopā lielais darbs uz priekšu ietu!

„Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris „Tonika” dibināts 1966. gadā, sākotnēji kā ansamblis. Šobrīd „Tonikā” ir trīs vecuma grupas – studija, meiteņu koris un kamerkoris. Koris regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī piedalās dažādos valstiska mēroga pasākumos. Šogad, meiteņu kora grupai veiksmīgi startējot Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatēs, Koru fināla konkursā tika iegūts Zelta diploms, savukārt kamerkora grupa veiksmīgi startēja Starptautiskajā jauniešu mūzikas festivālā Bratislavā, Slovākijā, iegūstot zelta diploma novērtējumu. Šogad „Tonika” turpina aktīvi gatavoties jaunām koncertprogrammām un kopīgiem piedzīvojumiem. Gatavota šī gada Ziemassvētku koncertu programma „Mīlestība šovakar tiek ielūgta”, kas arī šogad notiks divos Rīgas Dievnamos, tāpat arī atraktīva Mīlestības dienas koncertprogramma.

„Tonika” saka paldies ikvienam, kas palīdzējis augt, arī krist un atkal celties, paldies ikvienai dāmai, kas kopā pavadījusi ar kori kā īsāku, tā garāku laika posmu savā dzīvē. No sirds uz sirdi arī turpmāk!