Rīgas bērnu un jauniešu mūzikas svētki “Mēs pilsētai ceRīgai”

Šī gada 1. un 2. jūnijā Rīgā norisinājās Rīgas bērnu un jauniešu mūzikas svētki “Mēs pilsētai ceRīgai”, kuros dalību ņēmām arī mēs un kuros lielu lomu spēlēja mūsu diriģente Inga Cimiņa. Viņa bija šo svētku mākslinieciskā vadītāja.

Idejas pirmssākumi meklējami jau 2007. gadā, kad kamerkoris “Tonika” kopā ar grupu “Astro’n’out” iestudēja koncertprogrammu “Pilsētā ceRīgā”. Piecu gadu laikā šis projekts izauga, un lieliska komanda radīja mūzikas svētkus vairāk kā 8000 Rīgas skolēnu, kuri notika Mežaparka lielajā estrādē.

Svētkos kā virsdiriģenti piedalījās Ināra Freimane, Marija Brazovska, Kārlis Hammers, Eduards Grāvītis, Gints Ceplenieks, Inga Cimiņa, Edgars Vītols, Jānis Veļičko, Nataļja Jevdokimova, Andra Fenhane un Ārijs Šķepasts.

Koncertā tika izpildīti tādi skaņdarbi kā U. Marhilēviča “Mēs lidosim”, Ē. Ešenvalda “Dvēseles dziesma”, V. Pūces cikls “Saule sēja sidrabiņu”, I. Arnes “Tu no manis”, kas bija arī koncerta tituldziesma, un citi.

Koncerta noslēgumā kopā ar grupu Astro’n’out tika izpildītas dziesmas “Daļa Rīgas”, “Gravitātei nē” un “Tici sev”.

Šie mūzikas svētki bija lielisks piedzīvojums un lika vēl vairāk gaidīt XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus, kas norisināsies jau nākamajā vasarā.

http://ceRigai.lv