Par koncertu “Ceļojumi” 17.aprīlī

Ceļošana ir viena no pārsteidzošākajām un piedzīvojumiem bagātākajām cilvēku nodarbēm. Galvenais – sapulcēt radošus ceļabiedrus! Un “Tonikas” dziedātāju vidū drošvien katrs varētu atrast sev domubiedres šajā jautājumā – gan pieredzes bagāti pasaules apceļotāji, kurus vilina augsti kalni un debess plašumi, gan arī lietišķi akurātāki, kuriem pa rokai allaž ir izsmalcinātāko kultūras objektu karte.

Par to varējām pārliecināties 17. aprīļa koncertā, kas notika mūsdienīgajā Garkalnes novada kultūras namā “Berģi”. Tas bija izmeklēti muzikāls ceļojums apkārt pasaulei , kurā varējām ieklausīties dažādu valstu populārākajās dziesmās. Muzikālo kultūru daudzveidību papildināja bagātīgi vizuālie iespaidi un tik atšķirīgo valodu skanējums dzejā un prozā. Klausītāji varēja pilnīgi iejusties katrā noskaņā, jo to papildināja arī dziesmu tekstu tulkojumi. Daudzām melodijām tā vien gribējās dejot līdzi, tādēļ koncertu greznoja arī horeogrāfiskas delikateses – dzīvespriecīgi temperamentīgs grieķu sirtaki, mīlestības gaišuma pilns, smalki izjusts duets, skanot austriešu korālim, kā arī pašmāju latviskie deju soļi.

Šis koncerts bija kā pavasarīgi krāsainu, spirdzinošu vitamīnu deva un arī kā sveiciens mūsu planētai Starptautiskajā Zemes dienā, ko svinam 22. aprīlī. Bet atraisītais ceļotāju gars dziedātājām noderēs jau pavisam drīz – muzikāli iepriecinot klausītājus Dānijā!

Evija Klūģe