Nē, dvēsele mana neizputēs!

Šī ir viena no kora mīļākajām koncerta programmām, kas savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2008. gada jūnijā Mērsraga tautas namā. Šogad tā nedaudz pārtapusi jaunā kvalitātē un 30. aprīlī priecēja gan kora dziedātājus, gan klausītājus Rīgas Tirdzniecības tehnikuma Svētku zālē.
Programma īpaša ar stāstu, kas tik aktuāls jauniešiem, par vērtībām, izvēli, iespēju smelties saknēs, par zaudējumiem un ieguvumiem, mīlestību. Programmu tematiski vieno fragmenti no Imanta Ziedoņa epifānijām. Koncertā skan latviešu tautas dziesmas, Imanta kalniņa, Jura Kulakova mūzika, ko klausītāji pieraduši dzirdēt izcilo latviešu rokgrupu „Menuets” un „Pērkons” izpildījumā. Šoreiz tā skanēja meiteņu samtainajās un dzidrajās balsīs. Īpašu noskaņu piešķīra izcilā pianista Mārtiņa Zilberta rokraksts. Roka skanējumu palīdzēja radīt basģitārista Andra Spieķa klātbūtne. Un, protams, deja. Kurš gan ir redzējis kori, kurš dejo? TONIKA dejo jau kopš 2004. gada. Mūsu deju pedagoģe vairākus gadus ir Ineta Bērziņa. 2008./2009. gadā darbu turpina viņas audzēkne Ilze Cimiņa, kas šai programmai izveidoja divas horeogrāfijas „Sirdspuķīte” (A.Mielava mūzika) un „Nē, dvēsele mana neizputēs”. Koncertā meitenes dejoja arī XXIII Latviešu vispārējo Dziesmu un deju svētku programmā iekļauto J.Ērgļa horeogrāfiju „Saule brida rudzu lauku”. Brīnišķīgs notikums un skatītāju vēlējums vēl kādreiz redzēt šo programmu!
Paldies radošajai komandai: Ingai Cimiņai, Zintai Spridzānei, Mārtiņam Zilbertam, Ilzei Cimiņai, Ievai Geķei, Andrim Spieķim!