Lielkoncerts Rīgai 810 “Meistars.Dziesma leģenda”

Kori, komponisti, diriģenti un skatītāji tiekas Rīgas svētku lielkoncertā Mežaparkā

Rīgas 810gadei veltītais svētku lielkoncerts MEISTARS. DZIESMA. LEĢENDA , kas pulcēs 7000 kora dziedātājus, dejotājus un pūtēju orķestru mūziķus no visas Latvijas, notiks Mežaparka Lielajā estrādē 20. augustā 20.00, aicinot skatītājus un klausītājus piedalīties monumentālā un krāšņā muzikāli skatuviskā notikumā, kas izskanēs kā himna Latviešu Dziesmu un deju svētku kustībai, dziesmā vienojot korus un meistarus – diriģentus un komponistus.

Lielkoncertā skanēs dziesmas no klasiskā Dziesmu svētku repertuāra, kā arī meistaru- diriģentu un komponistu jaundarbi korim. Ar jaunām un klasiskām kora dziesmām Rīgas 810 gades lielkoncertā dzirdēsim publikas iemīļotu tradicionālo Dziesmu svētku repertuāru, kā arī īpašu svētku programmu, ko piedāvā meistari- deviņi diriģenti, iestudējot deviņu komponistu dziesmas korim un veidojot 9 meistaru radošos tandēmus. Valts Pūce un Mārtiņs Klišāns. Jānis Lūsēns un Andris Veismanis. Juris Kulakovs un Ivars Cinkuss. Arturs Maskats un Mārtiņš Ozoliņš. Uldis Marhilēvičs un Ints Teterovskis. Uģis Prauliņš un Agita Ikauniece. Zigmars Liepiņš un Romāns Vanags. Mārtiņš Brauns un Sigvards Kļava, Imants Kalniņš un Aira Birziņa.

Lielkoncerta klasiskajā Dziesmu svētku programmā izskanēs Pētera Barisona, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola un Raimonda Paula kompozīcijas, ko diriģēs Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģenti; Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un Haralds Bārzdiņš.

Rīgai 810. Vērienīgajā pilsētas svētku koncertā godināsim vecmeistarus- maestro Imantu un Gido Kokarus 90. dzimšanas dienā. Jubilāri lielkoncertā piedalīsies kā virsdiriģenti.

Svētku lielkoncertā MeIstars. Dziesma. Leģenda, kur saplūst dziedātāju straume, sanāk pilsētas un lauku ļaudis, saskan dziesmas un mūzika, satiekas meistari. Tur uzviļņo svētku atmosfēra un patiesas emocijas. Koncerts ir viens no vērienīgākajiem Rīgas svētku pasākumiem pilsētas 810. dzimšanas dienas svinību ietvaros.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Materiālu sagatavoja Ilona Brūvere.