Kamerkoris ”Tonika” Muzeju naktī 2012

2012.gada 19. maijā jau astoto reizi visā Latvijā norisinājās Muzeju nakts – starptautisks pasākums, kura laikā muzejus var apmeklēt, līdz pat rīta gaismai bez maksas. Šogad tika aizsākts tā sauktais cikls, kas noslēgsies 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta un kā Latvijas kultūras simbols tiks godināts dzintars. Muzeju nakts ciklu veidos trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi – zilā jūra(2012.gads), zaļais mežs(2013.gads) un sarkanais dzintars (2014.gads).
Jau otro gadu pēc kārtas „Tonikai” bija iespēja dziedāt Muzeju nakts ietvaros, un šogad, tāpat kā pagājušo gadu, dziedājām Rīgas pilī, šoreiz, Rīgas pils Ģērboņu zālē. Ģērboņu zālē klausītājus priecējam divas reizes- plkst. 20:00 un 22:00. Koncertos izpildījām E. Dārziņa „Nāru dziesmu”, Imanta kalniņa „Aiciājumu” no oratorijas „Dzejnieks un Nāra” un citas sen iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.
Jau zināms, ka Rīgas Pils mūsu korim ir ļoti īpaša vieta, jo kādreiz, kad šajās telpās vēl bija Rīgas Pionieru pils, kamerkorim „Tonika” tur notika gan mēģinājumi, gan koncerti, tās bija mūsu kora mājas.