Kamerkoris “Tonika” aicina uz koncertuzvedumu “Dievs. DABA. Darbs”

Par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, 17.maijā plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks grandiozs koncertuzvedums „Dievs. DABA. Darbs.”, kurā mūzikas un dejas valodā tiks izdzīvots cilvēka dzīves stāsts, saskarsmē ar Dievu, dabu un darbu. Koncertā piedalīsies kamerkoris „Tonika”, Latvijas Kultūras koledžas studenti, topošie horeogrāfi, koklētāju ansamblis „Austriņa”, Mārtiņš Miļevskis, Jānis Olekšs, Elza Bleikša un Zane Goiževska. Koncertuzvedumā skanēs kā garīgā, tā laikmetīgā un tautas mūzika, ko papildinās laikmetīgā deja, kokļu, flautas, kontrabasa un perkusiju vieglais skanējums.

Koncertuzveduma koncepcija iedvesmota no A.Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas „Dievs. Daba. Darbs”, kas šoreiz tiks izdzīvota un pārdzīvota kora, instrumentālās mūzikas un laikmetīgās dejas valodā, atklājot mūsu garīgās, dabiskās un identitāti veidojošās vērtības.

Koncertuzvedumu veidos trīs muzikālie bloki – garīgā mūzika, ārzemju un latviešu komponistu mūzika par dabas tēmu un latviešu tautas mūzika, kas ir katra latvieša identitātes pamats. Kā īpašs notikums gaidāms jaunās un talantīgās horeogrāfes Lauras Cimiņas ieguldījums šajā koncertā, veidojot laikmetīgās dejas performances kora mūzikas pavadībā. Tā redzēsim J.S.Baha „Ārijas” interpretāciju, kā arī kopā ar dejotājiem koris iešūpinās LU Lielās aulas pamatus dziedot un dejojot R.Sējāna un J. Šipkēvica populāro skaņdarbu „Vindo”, ko plašāka auditorija iemīlējusi vokālās grupas „Cosmos” izpildījumā.

Kamerkoris „Tonika” šāda veida projektu neveido pirmo reizi. Koris aktīvi, papildus ikgadējām skatēm un konkursiem, izveido vismaz divas līdz trīs atšķirīgas koncertprogrammas, kas palīdz korim attīstīties kā tehniski, tā mākslineiciski. Šī gada „Rīgas koru mēneša” ietvaros kamerkoris „Tonika” ieguva augstāko pakāpi un 46,00 punktus. Kolektīvs ik gadu meklē jaunus izaicinājumus, kā papildināt savu koncertdzīvi, kā arī parādīt Latvijas amatierkolektīvu augsto māksliniecisko līmeni.

Projektu atbalsta Rīgas dome, informē– Latvijas Radio, portāls muzikaspasaule.lv, irir.lv, Latvijas Kultūras koledža, BJC „Rīgas Skolēnu pils”.

Nepalaid garām pavasara maģiskāko vakaru, ieeja koncertā bez maksas!