Kamerkora “Tonika” dalība “Venezia in Musica 2013”

Reizē ar  plaukstošām lapām un ziedošiem augļu kokiem esam  atgriezušās no Starptautiskā koru konkursa “Venezia in Musica 2013” , kas norisinājās no 28. aprīļa līdz 1. maijam divās Itālijas pisētās Jesolo Lido un Venēcijā. Konkursu organizē INTERKKULTUR, kas ir arī pasaules koru olimpiādes organizatori. Kā zināms, nākamajā gadā šis nozīmīgais koru forums notiks Rīgā.
Konkursā “Venezia in Musica”  piedalījās 26 kori no visas pasaules. Korus vērtēja starptautiska žūrija – Renzo Cilia (Malta), Enio Clari (Itālija), Colin Mawby ( Lielbritānija), Batista Pradal (Itālija) un Romāns Vanags (Latvija).
Kamerkoris “Tonika” piedalījās divās kategorijās – A3  – sieviešu kori ar obligāto skaņdarbu, kurā atskaņoja 4 skaņdarbus itāļu komponista  Batista Pradala skaņdarbu “Nature”, itāļu komponista  Orlando Dipiazza “Tota pulchra es” , slovēņu komponista Damijana Močnika skaņdarbu “Kralj” un renesanses komponista Hansa Leo Haslera skaņdarrbu “Gratias agimus tibi”,  un  F  jeb folkloras kategorijā, kurā dziedājām Selgas Mences ciklu “Gadskārtu balsis”. Liels bija prieks un pārsteigums, kad organizatori paziņoja, ka koris izvirzīts konkursa Grand Prix kārtai, kurā bija jādzied vēl divi skaņdarbi, kas iepriekš nav izskanējuši  konkursa programā. Koris izvēlējās vācu komponista Hans Veiss Steinberga dziesmu ar Ovīdija tekstu “Cum subit illius”, un īpaši “Tonikai”  veltītu latviešu tautasdziesmu Raita Grigaļa apdarē “Sīki mazi žagariņi”. Konkursa Grand Prix gan aizceļoja pie Stokholmas mūzikas ģimnāzijas jauktā kora, bet esam lepnas, ka bijām starp tiem 7 koriem, kas tika izvirzīti finālam. Kopā ieguvām zelta diplomu folkloras kategorijā, kļuvām par A3 kategorijas uzvarētājiem un ieguvām kausu, kā arī speciālo balvu no paša komponista Batista Pradāla  par labāko obligātās dziesmas “Nature” interpretāciju.  Vēl balvu klāstā sertifikāts dalībai pasaules koru olimpiādes čempionu konkursā 2014. gadā Rīgā.  Liels emocionāls pārdzīvojums konkursa laikā bija dziedāt garīgās mūzikas koncertā Venēcijas lielākajā dievnamā Basilica Santi Giovanni e Paolo, kas ir itāļu renesanses arhitektūras brīnums, tās akustika ir tik vienreizēja, ka sniedza  korim īpašu emiocionālu pārdzīvojumu.
Neskatoties uz paveikto, koris turpina cītīgi strādāt, jo jau nākamajā nedēļā dziedāsim Dziesmu svētku skatē. Gaidām vasaru  – Dziesmu svētkus un ikgadējo kora nometni.

DSCF1254