XXV Dziesmu un XV Deju svētki!

Jau 25. reizi Latvija veselu nedēļu dzīvoja Dziesmu un 15. reizi deju svētku sajūtās. Katru reizi svētki ir citādāki- ar savu noskaņu, koncepciju un sajūtām, ko izraisa dalībniekiem un skatītājiem, bet viens ir skaidrs- to ir vērts gaidīt veselus piecus gadus. Svētkos ietilpst ne tikai gatavošanās piecu gadu garumā, repertuāru apguve, bet arī smagais darbs svētku nedēļā- mēģinājumi no rīti līdz vakaram, „traktorista” iedegumi un daudz citu lietu.

Mēs šajos svētkos bijām īpaši lepnas par paveikto. Ne tikai labi rezultāti ikgadējā skatē, bet arī iespēja piedalīties tradicionālajos „Koru karos”, kur šogad ierindojāmies godpilnajā 12. vietā starp visiem, visiem sieviešu koriem Latvijā. Gandarījums- nepārprotams!

Ko mūsu dziedātājas saka par svētkiem?

Protams, bija grūti un karsti, kā jau Dziesmu svētkos. Diezgan liela vilšanās bija par to, ka nevarējām visu laiku būt estrādē un dziedāt visas dziesmas, tomēr par slikto labāk neturpināšu. Kopumā atmiņas ir ļoti skaistas, par spīti visam, svētkus es izbaudīju, sākot ar mēģinājumiem, beidzot ar pusdienām zālītē un dziedošiem tramvajiem. Ļoti patika tā vienotības sajūta, daudzie cilvēki ielās tautas tērpos, pilni tramvaji, kur skan tautas dziesmas un citi šiem svētkiem raksturīgi notikumi. Protams, ārkārtīgi liels lepnums un prieks par iespēju piedalīties Koru karos – tas bija skaisti.

/ Ilze Millere

Šie Dziesmu svētki man bija ļoti īpaši – 4 dienas, kad mums bija mēģinājumi, koncerti un gājiens –  es  izjutu lielu lepnumu par to, ka esmu latviete. Redzēt Rīgu pilnu ar smaidīgiem cilvēkiem tautastērpos ir lieliski! Mežaparka estrādē stāvot, vienalga kad – vai mēģinājumā vai koncertā es izjutu to īpašo sajūtu – atcerējos arī citus svētkus, kad esmu stāvējusi estrādē. Šī vieta man saistās ar lieliskām atmiņām, patīkamām sajūtām. Dziesmu svētki ir īpaši svētki, maģiski svētki un tā tas arī paliks! Sadziedāšanās izvērtās kā skaista lauku zaļumballe – tā bija kulminācija svētkiem. Dziedošais tramvajs pielika lielu un treknu punktu šīm jaukajām dienām. Uz tikšanos pēc 5 gadiem!

/Annija Plūksne

Es nenormāli piekusu tajos svētkos, bet bija jau forši, vienmēr ir forši.

/Ilze Neimane (Piedalījās arī kā dejotāja)

Dziesmu un deju svētki ir aizraujošs laiks katra dziedātāja, dejotāja, folklorista, pūtēja, amatnieka un jebkura cita mākslinieka dzīvē. Arī man šie bija sirdij tuvi svētki. Jā, radās starpgadījumi. Jā, bija nogurums, un reizēm neapmierināja organizatoru paveiktais darbs, taču visā visumā svētki bija neaizmirstami un kopības sajūta negaisa ne uz mirkli. Šie svētki man vēl ilgi paliks atmiņā, bet nogurums, kas bija sakrājies mēģinājumos, izgaisa jau izskanot pirmajām noslēguma koncerta notīm!

Uz tikšanos atkal nākamreiz!

/Anna Stepena

Šajos svētkos mūsu kolektīvs piedzīvoja vairākus pārbaudījumus, bet ar prieku varu teikt, ka mēs viņus pārvarējām. Dziesmu un Deju svētki vienmēr ir bijis gaidīts pasākums gan koristu, gan dejotāju, gan citu amatierkolektīvu vidū. Liels prieks un gandarījums ir par to, ka šogad TONIKAI bija iespēja piedalīties „Koru Karos”. Pēc ļoti intensīvas un smagas sezonas, kura bija piepildīta ar daudz un dažādiem koncertiem, pasākumiem un pat konkursu Itālijā, šāda veida gods būt Latvijas labāko koru vidū ir pats labākais atalgojums par ieguldītu darbu. Svētki šogad sieviešu koru kolektīviem bija nedaudz saraustīti, bet noslēguma koncerta pēdējo dziesmu spēks un nozīmīgs visu daļēji atspēkoja.

Paldies par svētkiem!

/Santa Vancāne